Kalifornian Monroviassa myynnissä asunto 500 000 dollarilla – vain puolikas talo!
Kiinteistömarkkinoilla voi törmätä mitä ihmeellisimpiin kohteisiin, mutta tämä Kaliforniassa myynnissä oleva talo on todellinen erikoisuus: talosta on nimittäin myynnissä vain puolikas! Kyllä, luit oikein – ostettavissa on kirjaimellisesti vain puolet talosta, mutta siitä huolimatta myyntihinta on huimat 500 000 dollaria eli noin 470 000 euroa. Asiasta kertoo mm. UPI-sivusto.
Tämä erikoinen kohde sijaitsee Kalifornian Monroviassa, San Gabriel -vuorten juurella. Tämä ”puolikas talo” on herättänyt paljon huomiota paikallisissa ja kansainvälisissä kiinteistöpiireissä, ja monet ovat hämmästelleet, kuka maksaisi niin paljon näin epätavallisesta kohteesta.
Monrovia, joka sijaitsee San Gabrielin laaksossa Los Angelesin piirikunnassa, tunnetaan rauhallisena ja viehättävänä kaupunkina, mutta tämä kiinteistö on saanut aikaan keskustelua sen erikoislaatuisen pohjaratkaisun ansiosta. Jos haluat nähdä, miltä puolikas talo näyttää, voit katsoa videon alta ja tehdä omat johtopäätöksesi!
