Pikkujoulukauden hauskin viihderisteily ”Komediakapteenit” on täällä taas!
Nauruntäyteinen laivamme seilaa toistamiseen marraskuussa Suomenlahden yli Tallinnaan. Tallink Victoria I lähtee Helsingin Länsisatamasta perjantaina 7.11.
Komediakapteenit-risteilyn lipunmyynti on alkanut ja saatavilla on eri kokoisia hyttejä eri hyttiluokista pienille ja isoille porukoille.
Laiva on lastattu laatuviihteellä
Laiva on lastattu kotimaisen komiikan kärkinimillä ja hauskimmilla huumorintekijöillä. Mukana ovat mm. Heli Sutela, Niko Kivelä, Ilari Johansson, Ali Jahangiri, Laura Haimila, Ursula Herlin, Kaisa Pylkkänen, Heikki Vilja, Roosa Maskonen, Arttu Järvinen, Mikko Vaismaa ja Maarit Poussa. Eikä tässä vielä kaikki: risteilyllä tanssahtelee myös Folke Rundqvist, positiivisen diskotanssin opettaja ja sanansaattaja. Paluumatkalla risteilijöitä viihdyttää myös hulvaton Bingo, joka on jo legenda syntyessään.
Viihde ei kuitenkaan jää pelkkään komiikkaan. Lavalla nähdään myös lukuisista jättihiteistään tunnettu Teflon Brothersin sekä vuosikymmeniä suomalaisia viihdyttänyt Meiju Suvas!!
Ensimmäiset naurut ja kuplivat korkataan Länsiterminaalissa järjestettävillä etkoilla kello 16.30 alkaen.
Komediakapteenit Vol. 2 -risteily 7.11.2025 Tallink Victoria I Helsinki – Tallinna – Helsinki lähtö pe 7.11.2025 klo 18.35, paluu la 8.11.2025 klo 16.00.
Hytit alk. 69 €/matkustaja, matkaliput myy Matkapojat.
Bussireitit:
Bussireitit:Imatra-Lappeenranta-Kotka
Kuopio-Varkaus-Mikkeli-Kouvola
Jyväskylä-Joutsa-Heinola-Lahti
Vaasa-Seinäjoki-Tampere-Hämeenlinna
Pori-Harjavalta-Huittinen-Forssa
Eurajoki-Rauma-Turku-Salo
Hinnat alk. 45 €/hlö meno-paluu
Risteily on K-18. Pidätämme oikeuden artisti- ja ohjelmamuutoksiin.
Tällä risteilyllä ei huumori lopu!
