MM-kotikisojen koko otteluohjelma

Miesten maailmanmestaruudesta pelataan Tampereella ja Helsingissä 13.–29. toukokuuta 2022.MM-kisojen ottelut ovat katsottavissa MTV3-kanavalla ja C More -palvelussa.

Alkulohkot

Alkulohko A (Helsinki) Alkulohko B (Tampere)
Italia
Kanada
Kazakstan
Ranska
Saksa
Slovakia
Sveitsi
Tanska
Iso-Britannia
Itävalta
Latvia
Norja
Ruotsi
Suomi
Tshekki
USA

Otteluohjelma päivä päivältä

Perjantai 13. toukokuuta
Klo 16:20 Ranska–Slovakia (A-lohko) 2 – 4
Klo 16:20 USA–Latvia (B-lohko) 4 – 1
Klo 20:20 Saksa–Kanada (A) 3 – 5
Klo 20:20 Suomi–Norja (B) 5 – 0

Lauantai 14. toukokuuta
Klo 12:20 Tanska-Kazakstan (A) 9 – 1
Klo 12:20 Ruotsi-Itävalta (B) 3 – 1
Klo 16:20 Sveitsi–Italia (A) 5 – 2
Klo 16:20 Tshekki–Iso-Britannia (B) 5 – 1
Klo 20:20 Slovakia–Saksa (A) 1 – 2
Klo 20:20 Latvia–Suomi (B) 1 – 2

Sunnuntai 15. toukokuuta
Klo 12:20 Italia–Kanada (A) 1 – 6
Klo 12:20 Norja–Iso-Britannia (B) 4 – 3 VL
Klo 16:20 Ranska–Kazakstan (A) 2 – 1
Klo 16:20 Itävalta–USA (B) 2 – 3 JA
Klo 20:20 Tanska–Sveitsi (A) 0 – 6
Klo 20:20 Tshekki–Ruotsi (B) 3 – 5

Maantai 16. toukokuuta
Klo 16:20 Slovakia–Kanada (A) 1 – 5
Klo 16:20 Latvia–Norja (B) 3 – 2
Klo 20:20 Ranska–Saksa (A) 2 – 3
Klo 20:20 Suomi–USA (B) 4 – 1

Tiistai 17. toukokuuta
Klo 16:20 Italia–Tanska (A) 1 – 2
Klo 16:20 Tshekki–Itävalta (B) 1 – 2 VL
Klo 20:20 Sveitsi–Kazakstan (A) 3 – 2
Klo 20:20 Ruotsi–Iso-Britannia (B) 6 – 0

Keskiviikko 18. toukokuuta
Klo 16:20 Ranska–Italia (A) 2 – 1
Klo 16:20 Norja–Itävalta (B) 5 – 3
Klo 20:20 Sveitsi–Slovakia (A) 5 – 3
Klo 20:20 Suomi–Ruotsi (B) 2 – 3 VL

Torstai 19. toukokuuta
Klo 16:20 Saksa–Tanska (A) 1 – 0
Klo 16:20 Iso-Britannia–USA (B) 0 – 3
Klo 20:20 Kanada–Kazakstan (A) 6 – 3
Klo 20:20 Tshekki–Latvia (B) 5 – 1

Perjantai 20. toukokuuta
Klo 16:20 Saksa–Italia (A) 9 – 4
Klo 16:20 Iso-Britannia–Suomi (B) 0 – 6
Klo 20:20 Kazakstan–Slovakia (A) 3 – 4
Klo 20:20 Latvia–Itävalta (B) 4 – 3 VL

Lauantai 21. toukokuuta
Klo 12:20 Tanska–Ranska (A) 3 – 0
Klo 12:20 USA–Ruotsi (B) 3 – 2 JA
Klo 16:20 Kanada–Sveitsi (A) 3 – 6
Klo 16:20 Itävalta–Suomi (B) 0 – 3
Klo 20:20 Italia–Slovakia (A) 1 – 3
Klo 20:20 Norja–Tshekki (B) 1 – 4

Sunnuntai 22. toukokuuta
Klo 16.20 Kazakstan–Saksa (A) 4 – 5
Klo 16:20 Iso-Britannia–Latvia (B) 3 – 4
Klo 20:20 Sveitsi–Ranska (A) 5 – 2
Klo 20:20 Ruotsi–Norja (B) 7 – 1

Maanantai 23. toukokuuta
Klo 16:20 Kazakstan–Italia (A) 5 – 2
Klo 16:20 USA–Tshekki (B) 0 – 1
Klo 20:20 Kanada–Tanska (A) 2 – 3
Klo 20:20 Itävalta–Iso-Britannia (B) 5 – 3

Tiistai 24. toukokuuta
Klo 12:20 Saksa–Sveitsi (A) 3 – 4 VL
Klo 12:20 Ruotsi–Latvia (B) 1 – 0
Klo 16:20 Slovakia–Tanska (A) 7 – 1
Klo 16:20 USA–Norja (B) 4 – 2
Klo 20:20 Kanada–Ranska (A) 7 – 1
Klo 20:20 Suomi–Tshekki (B) 3 – 0

Torstai 26. toukokuuta
Klo 16:20 puolivälierä 1 (Helsinki): Saksa–Tshekki 1 – 4
Klo 16:20 puolivälierä 2 (Tampere): Ruotsi–Kanada 3 – 4 JA
Klo 20:20 puolivälierä 3 (Helsinki): Sveitsi–USA 0 – 3
Klo 20:20 puolivälierä 4 (Tampere): Suomi–Slovakia 4 – 2

Lauantai 28. toukokuuta
Klo 14:20 välierä 1 (Tampere): Suomi–USA
Klo 18:20 välierä 2 Tampere): Kanada–Tshekki

Sunnuntai 29. toukokuuta
Klo 15:20 pronssiottelu (Tampere)
Klo 20:20 loppuottelu (Tampere)