Katso tästä EM-kisojen koko otteluohjelma


Huuhkajat pelaa B-lohkossa Belgian, Tanskan ja Venäjän kanssa.

Yle näyttää kaikki EM-kisojen ottelut kanavillaan ja Yle Areenassa. Tanska-Suomi-ottelu näkyy Yle TV2-kanavalta. TV2-kanavalla seurataan EM-kisoja jo kello 15 lähtien.

Jalkapallon EM-kisojen otteluohjelma

A-LOHKOB-LOHKOC-LOHKOD-LOHKOE-LOHKOF-LOHKO
Perjantai 11.6.
klo 22:00 Turkki – Italia 0-3

Lauantai 12.6.
klo 16:00 Wales – Sveitsi 1-1

Tiistaina 16.6.
klo 19:00 Turkki – Wales 0-2
klo 22:00 Italia – Sveitsi 3-0

Sunnuntai 20.6.
klo 19:00 Italia – Wales
klo 19:00 Sveitsi – Turkki

Lauantai 12.6.
klo 19:00 Tanska – Suomi 0-1
klo 22:00 Belgia – Venäjä 3-0

Keskiviikko 16.6.
klo 16:00 Suomi – Venäjä 0-1

Torstai 17.6.
klo 19:00 Tanska – Belgia 1-2

Maanantai 21.6.
klo 22:00 Suomi – Belgia
klo 22:00 Venäjä – Tanska

Sunnuntai 13.6.
klo 19:00 Itävalta – Pohjois-Makedonia 3-1
klo 22:00 Hollanti – Ukraina 3-2

Torstaina 17.6.
klo 16:00 Ukraina – Pohjois-Makedonia 2-1
klo 22:00 Hollanti – Itävalta 2-0

Maanantai 21.6.
klo 19:00 Ukraina – Itävalta
klo 19:00 Pohjois-Makedonia – Hollanti

Sunnuntai 13.6.
klo 16:00 Englanti – Kroatia 1-0

Maanantai 14.6.
klo 16:00 Skotlanti – Tshekki 0-2

Perjantai 18.6.
klo 19:00 Kroatia – Tshekki 1-1
klo 22:00 Englanti – Skotlanti 0-0

Tiistai 22.6.
klo 22:00 Tshekki – Englanti
klo 22:00 Kroatia – Skotlanti

Maanantai 14.6.
klo 19:00 Puola – Slovakia 1-2
klo 22:00 Espanja – Ruotsi 0-0

Perjantai 18.6.
klo 16:00 Ruotsi – Slovakia 1-0

Lauantai 19.6.
klo 22:00 Espanja – Puola

Keskiviikko 23.6.
klo 19:00 Ruotsi – Puola
klo 19:00 Slovakia – Espanja

Tiistai 15.6.
klo 19:00 Unkari – Portugali 0-3
klo 22:00 Ranska – Saksa 1-0

Lauantai 19.6.
klo 16:00 Unkari – Ranska
klo 19:00 Portugali – Saksa

Keskiviikko 23.6.
klo 22:00 Saksa – Unkari
klo 22:00 Portugali – Ranska

Neljännesvälierät

NO PVM AIKA PAIKKA KOTI VIERAS TULOS
37 LA 26.06. 19:00 Amsterdam Lohko A 2 Lohko B 2.
38 LA 26.06. 22:00 Lontoo Lohko A 1 Lohko C 2.
39 SU 27.06. 19:00 Bukarest Lohko C 1  Lohko D/E/F 3
40 SU 27.06. 22:00 Lontoo Lohko B 1 Lohko A/D/E/F 3
41 MA 28.06. 19:00 Kööpenhamina Lohko D 2 Lohko E 2.
42 MA 28.06. 22:00 Bukarest Lohko F 1 Lohko A/B/C 3
43 TI 29.06. 19:00 Lontoo Lohko D 2 Lohko F 2.
44 TI 29.06. 22:00 Glasgow Lohko E 1 Lohko A/B/C/D 3

Puolivälierät

NO PVM AIKA PAIKKA KOTI VIERAS TULOS
45 PE 02.07. Pietari Voittaja 42 Voittaja 41
46 PE 02.07. München Voittaja 40 Voittaja 38
47 LA 03.07. Baku Voittaja 39 Voittaja 37
48 LA 03.07. Rooma Voittaja 44 Voittaja 43

Välierät

NO PVM AIKA PAIKKA KOTI VIERAS TULOS
49 TI 06.07. Lontoo Voittaja 46 Voittaja 45
50 LA 07.07. Lontoo Voittaja 48 Voittaja 47

EM-loppuottelu

NO PVM AIKA PAIKKA KOTI VIERAS TULOS
51 SU 11.07. Lontoo Voittaja 49 Voittaja 50