Katso tästä EM-kisojen koko otteluohjelma


Huuhkajat pelaa B-lohkossa Belgian, Tanskan ja Venäjän kanssa.

Yle näyttää kaikki EM-kisojen ottelut kanavillaan ja Yle Areenassa. Tanska-Suomi-ottelu näkyy Yle TV2-kanavalta. TV2-kanavalla seurataan EM-kisoja jo kello 15 lähtien.

Jalkapallon EM-kisojen otteluohjelma

A-LOHKOB-LOHKOC-LOHKOD-LOHKOE-LOHKOF-LOHKO
Perjantai 11.6.
klo 22:00 Turkki – Italia 0-3

Lauantai 12.6.
klo 16:00 Wales – Sveitsi 1-1

Tiistaina 16.6.
klo 19:00 Turkki – Wales 0-2
klo 22:00 Italia – Sveitsi 3-0

Sunnuntai 20.6.
klo 19:00 Italia – Wales 1-0
klo 19:00 Sveitsi – Turkki 3-1

Lauantai 12.6.
klo 19:00 Tanska – Suomi 0-1
klo 22:00 Belgia – Venäjä 3-0

Keskiviikko 16.6.
klo 16:00 Suomi – Venäjä 0-1

Torstai 17.6.
klo 19:00 Tanska – Belgia 1-2

Maanantai 21.6.
klo 22:00 Suomi – Belgia 0-2
klo 22:00 Venäjä – Tanska 1-4

Sunnuntai 13.6.
klo 19:00 Itävalta – Pohjois-Makedonia 3-1
klo 22:00 Hollanti – Ukraina 3-2

Torstaina 17.6.
klo 16:00 Ukraina – Pohjois-Makedonia 2-1
klo 22:00 Hollanti – Itävalta 2-0

Maanantai 21.6.
klo 19:00 Ukraina – Itävalta 0-1
klo 19:00 Pohjois-Makedonia – Hollanti 0-3

Sunnuntai 13.6.
klo 16:00 Englanti – Kroatia 1-0

Maanantai 14.6.
klo 16:00 Skotlanti – Tshekki 0-2

Perjantai 18.6.
klo 19:00 Kroatia – Tshekki 1-1
klo 22:00 Englanti – Skotlanti 0-0

Tiistai 22.6.
klo 22:00 Tshekki – Englanti 0-1
klo 22:00 Kroatia – Skotlanti 3-1

Maanantai 14.6.
klo 19:00 Puola – Slovakia 1-2
klo 22:00 Espanja – Ruotsi 0-0

Perjantai 18.6.
klo 16:00 Ruotsi – Slovakia 1-0

Lauantai 19.6.
klo 22:00 Espanja – Puola 1-1

Keskiviikko 23.6.
klo 19:00 Ruotsi – Puola 3-2
klo 19:00 Slovakia – Espanja 0-5

Tiistai 15.6.
klo 19:00 Unkari – Portugali 0-3
klo 22:00 Ranska – Saksa 1-0

Lauantai 19.6.
klo 16:00 Unkari – Ranska 1-1
klo 19:00 Portugali – Saksa 2-4

Keskiviikko 23.6.
klo 22:00 Saksa – Unkari 2-2
klo 22:00 Portugali – Ranska 2-2

Neljännesvälierät

NO PVM AIKA PAIKKA KOTI VIERAS TULOS
37 LA 26.06. 19:00 Amsterdam Wales Tanska 0-4
38 LA 26.06. 22:00 Lontoo Italia Itävalta 1-2 ja
39 SU 27.06. 19:00 Bukarest Hollanti Tshekki 0-2
40 SU 27.06. 22:00 Lontoo Belgia Portugali 0-2
41 MA 28.06. 19:00 Kööpenhamina Kroatia Espanja 3-5 ja
42 MA 28.06. 22:00 Bukarest Ranska Sveitsi 3-4 rp
43 TI 29.06. 19:00 Lontoo Englanti Saksa 2-0
44 TI 29.06. 22:00 Glasgow Ruotsi Ukraina 1-2 ja

Puolivälierät

NO PVM AIKA PAIKKA KOTI VIERAS TULOS
45 PE 02.07. 19:00 Pietari Sveitsi Espanja 1-2 rp
46 PE 02.07. 22:00 München Belgia Italia 1-2
47 LA 03.07. 19:00 Baku Tshekki Tanska 1-2
48 LA 03.07. 22:00 Rooma Ukraina Englanti 0-4

Välierät

NO PVM AIKA PAIKKA KOTI VIERAS TULOS
49 TI 06.07. 22:00 Lontoo Italia Espanja 2-1 rp
50 LA 07.07. 22:00 Lontoo Englanti Tanska 2-1 ja

EM-loppuottelu

NO PVM AIKA PAIKKA KOTI VIERAS TULOS
51 SU 11.07. 22:00 Lontoo Italia Englanti 2-1 rp