Japyh.com suosittelee

Kuvagalleria

Tiesitkö että...


Runot

Olen kirjoitellut pöytälaatikkoon monia runoja vuosien varrella ja päätin laittaa loppujen lopuksi runoni näytille kokokansalle nettisivuille. Runot ovat minulle erittäin rakkaita. Runoilla tahdon kertoa miltä minusta tuntuu elää tässä maailmassa, joka muuttuu päivä päivältä rankemmaksi. Ystäviä olen menettänyt, mutta en runojani ja niiden tekemisen taitoa...ja pyh!

Japyh.com <img style="border: none;" alt="" src="http://www.japyh.com/cutenews/data/emoticons/.gif" /> runot -Rakkaussydän

Rakkaussydän

Miksi häivyit luotain,
silloin kuin sua eniten kaipasin.
En tahdo olla ikävissäin,
kun turhuuden silmistäs' näin

Se sai mut kulkemaan
ja rakkaussydän taas suljetaan.
Miksi kadotit sen kultaisen avaimen,
joka oli meidän rakkaudessa.
Meistä tuli vain tavallinen massa.

Elämä on kuollut
hautakiveen kirjoitetaan:
"Olen turhaa elämää nuollut
ja sen teen aina uudestaan.
AnaGonda
11.03.2010, 20:15
« Takaisin runoihin
Kommentoija: Genius4eva 23.07.2010, 02:01
Mielenkiintoinen runo.

Kirjoita oma kommenttisi

Ohjeet: Kirjoita asiallisesti ja vältä alatyylisiä kommentteja. Ole ystävällinen äläkä tarkoituksella hauku tai provosoi muita keskustelijoita. Huomioithan, että joitain kommentteja jää ylläpidon moderoitaviksi ja asiattomat viestit poistetaan ylläpidon toimesta. Linkit tarkastetaan ennen niiden julkaisua.

Nimi: (pakollinen)
E-mail:

| Unohda minut!
Graafinen suunnittelu japyh.com 2010